Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Zielona Szkoła 2016

Zielona Szkoła 2016

data dodania: 2016-07-10 12:15:10

    Nasi uczniowie kolejny raz dzięki Stowarzyszeniu mieli możliwość uczestnictwa w wyjeździe na „zieloną szkołę”. W tym roku gościło nas Mielno.

    Głównym celem wyjazdu śródrocznego było zapewnienie pełnej regeneracji sił fizycznych i psychicznych oraz upowszechnianie atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu, z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Realizowaliśmy to poprzez wdrożenie programu żywieniowego, czasu aktywnego relaksu i prawidłowych godzin snu. Jako, że nasi uczniowie posiadają deficyty żywieniowe to właściwe porcje, zbilansowana dieta, stałe posiłki, pozwoliły na uzupełnienie braków w tym zakresie.  Nieodzowną czynnością, niezależnie od pogody było doskonalenie sprawności fizycznej, wyrabianie trwałych zainteresowań i nawyków do ćwiczeń, zabaw i gier ruchowych. Dzieci brały udział w grach i zabawach sportowych organizowanych na terenie ośrodka i poza nim. Gry i zabawy sportowe były dostosowane do umiejętności i możliwości fizycznych naszych dzieci. Uczniowie mieli możliwość rywalizacji w grach zespołowych jak i konkurencjach indywidualnych, co mobilizowało ich do większego wysiłku. Ruch na świeżym powietrzu pozwolił na większe dotlenienie organizmów, dzięki czemu wzrośnie odporność ich organizmów na przeziębienia i choroby układu oddechowego. Oprócz gier i zabaw sportowych dzieci spędzały dużo czasu na spacerach, zwłaszcza kilkukilometrowych wzdłuż plaży. Zapewnioną miały inhalację jodem. Podczas słonecznej pogody, dzieci korzystały z kąpieli w morzu, co podkreślało efekt hydroterapii. Chętnie bawiły się na piasku - lepiły rzeźby, grały w piłkę plażową czy piłkę nożną.

    Ważnym elementem programu profilaktyki zdrowotnej było wyeliminowanie korzystania z telewizji i komputerów. To korzystnie wpłynęło na poprawę relacji koleżeńskich, zwiększyło współdziałanie w grupie i poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.

 

Strona głównaDrukujPDF
Polecamy
Partnerzy
Kapitał Ludzki Centrum Inicjatyw Lokalnych Unia Europejska

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Strona powstała w ramach projektu realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych.